PORADNIK

W poniższym poradniku przedstawiamy jak krok po kroku wykonać prace związane z przygotowaniem podłoża pod garaż, na co szczególnie zwrócić uwagę oraz jak dokonać prawidłowych pomiarów.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Aby nasi montażyści szybko i bezproblemowo złożyli garaż ważne jest przygotowanie jego podłoża, które jest w gestii Klienta.
Najważniejsze jest aby teren  był wyrównany i wypoziomowany!

Aby garaż był solidnie utwierdzony u podstawy należy go prawidłowo zakotwiczyć, nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują również kotwiczenia garażu po wcześniejszym zamówieniu tej usługi.
Kotwiczenie garażu u podstaw jest opcją dodatkowo płatną!

OBLICZENIA

Po zakupie odpowiedniego produktu należy przygotować i utwardzić pod niego podłoże. Aby mieć pewność że wytyczony rozmiar jest prawidłowy  należy wciągnąć pierwiastek z potęgi boków a i b.

P = √ a2 + b2

Np.:
bok a = 5 m
bok b = 4 m
P = √25 + 16  -> √41 = 6,4 więc nasza przekątna P = 6,4 
Obie przekątne muszą być takie same!

RODZAJ PODŁOŻA

  1. Najczęściej wybieranym rodzajem podłoża jest wylewka betonowa grubości min. 20 cm, wzmocniona dodatkowo siatką zbrojeniową. Obszar wylewki powinna być szersza o przynajmniej 20 cm w stosunku do wielkości garażu. Poszerzenie wylewki ma na celu uzyskanie więcej miejsca do zakotwiczenia garażu.
  2. Również często nasi Klienci wykonują same tzw. ”ławice” czy też fundamenty o szerokości min. 20 cm, pamiętając o zachowaniu przekątnych.
  3. Możemy również zastosować szybsze i tańsze rozwiązania zalewając w najważniejszych punktach konstrukcji garażu „stopy betonowe” min 20x20 cm lub też użyć dostępnych grubych płyt chodnikowych o zbliżonych lub większych wymiarach, lub użyć kostki brukowej na solidnie osadzonym podłożu.

W razie jakichkolwiek pytań nasi pracownicy zostają do Państwa dyspozycji.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail.